MARİN YÜZEY KORUMASINDA YENİLİKÇİ BİR ADIM

Ziebart tarafından geliştirilen Z-Marine kaplamalar, nano seramik bileşenleri içeren şeffaf sıvılardır. Yüzeye uygulandığında, kaplama hava ile teması ile kürleşir, son derece dayanıklı bir koruyucu katman oluşturur. Z-Marine’nin özel matrix yapısı, kaplamanın sertliğini, çiziklere, çözücülere, asitlere, alkalilere, UV'ye, oksidasyona ve deniz organizmalarının büyümesine karşı direncini arttırır.

NEDEN ZİEBART MARİNE?

Mevcut temizleme metodları pahalıdır ve çevre için güvenli değildir. Z-Marine, uygulandığı yüzeyleri su itici hale getirir ve deniz suyunda bulunan maddelerin etkisini azaltır. Aynı zamanda, temizleme işlemini önemli ölçüde basitleştirir. Tekneyi sudan çekmeye veya güçlü kimyasallar ve çözücüler kullanmaya gerek kalmaz.

ZİEBART MARİNE
Z-Marine, herhangi bir teknenin su hattının üstünde ve altında bulunan yüzeylerini korur. Sert kullanım şartları, yat ve tekne sahipleri için iyi bildiği gerçeklerdir. Koruyucu bir bariyer oluşturan Z-Marine, uygulandığı yüzeylerde oksidasyonu ve deniz organizmalarının ve alglerin büyümesini önler. 


KALICI KORUMA
Kısa ömürlü waxların veya sızdırmazlık malzemelerinin aksine, Z-Marine jelkot yüzeyle kalıcı bir bağ oluşturur ve yüzeyden ayrılmaz. Kürleştikten sonra herhangi bir kimyasal madde ile alınamaz.

Kürleştirme işleminden sonra, kaplama yüzeyi deniz suyundan ve aşınmadan korur. Kaplamanın sertliği, SGS tarafından kanıtlanmış olan 9H'nin üzerindedir. Doğru şekilde uygulanırsa, kaplama tüm kullanım süresi boyunca özelliklerini koruyacaktır.


OKSİDASYON VE KOROZYONA KARŞI KORUMA
Kaplama, jelkot, boya veya metalin hava ve suyla temasını önler, bu da yüzeyi oksidasyon ve korozyondan korur.

SICAKLIK DİRENCİ
Kürleştikten sonra koruyucu Z-Marine kaplamalar -50˜C ila 1200˜C arasındaki sıcaklıklara dayanabilir.


UV KORUMASI
UV korumasına yönelik kaplamaların çoğunda bulunan syloxyde maddesi Z-Marine ürünlerinde de bulunur. Boyayı, jelkotu, kauçuğu ve plastiği yaşlanmaya karşı korur.

MÜKEMMEL PARLAKLIK
Tekneler için üretilen diğer pek çok kaplamadan farklı olarak Z-Marine, teknenize kalıcı parlaklık ve renk derinliği sağlar.


YAKIT EKONOMİSİ VE MAKSİMUM HIZ
Z-Marine tarafından oluşturulan pasif hava boşluğu, yüzey gerilimini azaltır ve düşük RPM'lerle daha yüksek hızlara ulaştırır, yakıt tasarrufu sağlar. 

DÜNYA ÇAPINDA ONAYLI UYGULAMA
Z-Marine, dünyada 1500'den fazla onaylı uygulama merkezine sahiptir ve ağı sürekli genişlemektedir. Ziebart, 1959'dan beri her türlü yüzey için koruyucu kaplamalar üretmektedir. Şirketin nano-seramik kaplamaları otomotiv, havacılık, denizcilik ve inşaat sektörlerinde kullanılmaktadır; Ar-Ge merkezinde ise eşsiz formülleri sürekli geliştirilmektedir.


ÜRÜN SERTİFİKASYONU

Tüm Z-Marine ürünleri, SGS (denetim, uzmanlık, test etme ve sertifikalandırma konularında dünya lideri) tarafından sertifikalıdır. Z-Marine ürünleri tüm testlerde en yüksek dereceleri almıştır. Diğer modern kaplamaların hiçbiri aşağıdakiler için test edilmemiştir:

Korozyon testi (ASTM B117) Sertlik testi (JIS 5400) Esneklik testi (ASTM D522) Şok testi (ASTM D2794) Acit ve Alkaliler (JIS K5400 (1990)) Ağır metaller Toksitite testi (SVHC) Sonuç: Etkilenmemiş Sonuç: 9H üzeri Sonuç: 180_ rotasyon'da 0mm kayıp Sonuç: 80/80 inch-lbs

Uygulamalar hakkında bilgi almak için lütfen Ziebart istasyonlarını arayarak teknik ekibimizle bağlantı kurunuz.

© Ziebart Türkiye 1991 - 2020 Ziebart ve Tidy Car markaları Türkiye'de tescilli markalardır. 3. şahıslar tarafından kullanılamaz ve taklit edilemez.