Türkiye'de 33 yıldır, Dünyada 65 yıldır otomobiller Ziebart ile korunuyor

Ziebart, 37 ülkede 1200 Servis Merkezi ile müşterilerine araç bakım çözümleri sunan dünyanın 1 Numaralı markasıdır. Anti-bakteriyel detaylı iç temizlik, boya koruma, seramik kaplama, cam filmi, kaput koruma filmleri konusunda dünya lideridir.

Ziebart Türkiye ilk uygulama istasyonunu Mayıs 1991 de 4.Levent’te açtı. Ziebart araç koruma sistemleri ile Türk otomobil severlerinde “Oto Koruma” adı altında farklı ve yeni bir anlayış ile alışkanlık yarattı. Ülkemiz şartları test edilerek tüketicinin istek ve beklentileri doğrultusunda en kapsamlı hizmetin verilebileceği şekilde tasarlanan Ziebart istasyonları, Dünyada 65 yıldır Türkiye’de 33 yıllık deneyimle oluşan yüksek performanslı ürünlerle tüketiciden tam not aldı. Oluşan yoğun ilgi ve talep sonucu ilk franchise 1993’te Ankara’ya verildi. Ziebart Türkiye 1995, 1996 ve 1997 yıllarında 6’sı İstanbul’da olmak üzere toplam 11 bayiye ulaştı. Bu çalışmalar sonucunda, merkezi A.B.D. de bulunan Uluslararası Franchising Birliği (I.F.A.), Ziebart Türkiye’yi 1996 yılında, sonra da 2000, 2004 ve 2008 yıllarında “Yılın En Başarılı Ana Lisansörü” seçmiştir. Böylece Ziebart Türkiye, Ziebart Ana Lisansörü bulunan 26 Ülke arasında bu ödülü 4 defa alan tek ülke olma ayrıcalığına kavuşmuştur. Faaliyete başladığından beri geçen 20 yıl içinde Ziebart Türkiye 1996, 1999, 2000, 2004 ve 2010 yıllarında da “Üstün Başarı” ödülleri almıştır.

Ziebart Kronolojisi

Ziebart markası, Almanya’dan Detroit’e giden Kurt Ziebart tarafından kurulmuştur.Amcasından aldığı 18 dolar ile kendisine iş arayan Kurt, tamirci olarak RudyHerman’ın sahibi olduğu boya-kaporta atölyesinde işe başladı. Ziebart pas önleme teknolojisinin Kurt Ziebart tarafından geliştirilmesiyle Rudy Herman, Kurt Ziebart’ın ilk ortağı olmuştur.

1954

Kurt Ziebart, paslanmaya karşı fikirlerini ilk kez kazalı bir 1953 Packard toplarken edinmeye başladı.

1959 – 1962

Formülü tamamladıktan sonra Ziebart ve ortakları Rudy Herman ve Joe Selagi, Detroit’te ilk Pas Önleme servisini açmaya karar verirler. (Daha sonra George Krausmann’a Hisselerini satacaklardır.) Kısa sürede müşterilerden alınan çok olumlu geri dönüşler sayesinde ciddi bir müşteri sayısına ulaşırlar. İlerleyen süreçte pas önleme teknolojisinde talepleri karşılayabilmek için, Windsor ve Kanada da dahil olmak üzere 18 franchise noktasına ulaştılar.

1963

Korozyon oluşumu üzerine çalışmaları ile bilinen Roger Waindle’ın patent hakları satın alınarak, ismi Ziebart Process Corporation olarak değiştirildi. Satın alınan patentler, franchise ağının genişletilmesi, pas önleme sisteminin geliştirilmesi ve servis sonrası güvenilirliğin artırılmasını da beraberinde getirdi.

1964

İlk Ziebart reklamı yapıldı.

1965

Mike Dorey, Kanada’da franchise alan ilk Uluslararası Master Lisans Sahibi oldu.

1969

Japonya’nın Master Lisans alması ile Uzak Doğu ile çalışmalar başladı.

1970

Time, Life, Newsweek gibi ulusal yayın organlarında Ziebart’ın kurumsal reklamları yer almaya başladı.

1971

Ziebart international kuruldu.

1975

Ünlü aktör Rod Serling ‘in oynadığı ‘’It’s us or rust’’ isimli bir reklam filmi yayınlandı.

1977

Polymer Sealant ile formülüze edilen kimyevi boya parlatıcı; Zee-Glaze tanıtıldı.

1980

Ziebart, Kuzey Amerika ve uluslararası pazarda söz sahibi olabilmek için franchise tanıtım programlarına başladı.

1981

ABD’de artan pazar payı ile birlikte bayilerin daha fazla kazanç sağlayacağı yeni sözleşme süreci başlatıldı.

1982

Ziebart International Corparation, Kanada distribütörlüğünü satın aldı.

1982-1987

Ziebart, satış sonrası verdiği hizmetleri arttırarak pas önleme sistemine ilave olarak üç aşamalı boya koruma hizmetini başlattı.

1988

Kuzey Amerika ‘da 130 firmanın bağlı olduğu Tuff-Kote Dinol® sistemi Ziebart International tarafından satın alındı.

1989

Ziebart ve Tidy Car® iş gruplarını birleştirerek ortak bir pazar oluşturdu.

1990

Ziebart ve Tidy Car® iş gruplarını birleştirerek ortak bir Pazar oluşturuldu.

1991-1993

Ziebart kurumsal renklerini belirleyerek, mikron boya tamiri yapan ChipFix®’i kurdu. Şirket bundan sonra araç detaylandırma sistemlerine yoğunlaştı.

1994

Ziebart International, çalışan haklarını savunan (ESOP) planını uygulamaya başladı. Bu sistem uzun vadede iş istihdamı sağlamayı hedefliyordu.

1994

Şirketin başarılı çalışanı Thomas E. Wolfe satın almanın başına geçtikten sonra, Ziebart International’ın başkanı ve CEO’su oldu. Wolfe , Ziebart’ı yeniden yapılandırma girişimini başlattı.

1996

Ziebart üretim tesislerini yan kuruluşu olan Ziebart Products Groub’a devretti.

1998

Ziebart Franchise ağını hızla genişleterek, uluslararası dekor, tabela ve showroom standartlarını belirledi.

1999

Ziebart, Speedy Auto Glass® yedek cam ve ön cam onarım hizmetlerini pazarlaması için TCG International ile anlaştı. Ziebart ayrıca Rhino Linings® ‘i bünyesine katarak ürün yelpazesini genişletti. Rhino Linings® Kuzey Amerika’nın bir numaralı Poliüretan astar spray ‘lerinin dağıtıcısıydı.

2002

Ziebart bayilerinde Super Stores sistemine geçerek, yönetmelik ve programlarını yeniledi.

2003

Ziebart bayilerinde , Rhino Linings® ve Speedy Glass®’ın çözüm ortaklığı sağlanarak , 100 ‘den fazla bayiye dahil edildi.

2006

Ziebart, bayilerinin yabancı ürün kullanımına karşı önleyici bir sis

tem geliştirdi.

2007

Ziebart International, Kanada organizasyonunu yatırımcı bir firmaya sattı.

2008

Ziebart, işletme biç

imini basitleştirerek, kârlılığı ve franchise hattını genişletmeye devam etti.

2012

Ziebart International ortaklarından Daniel C. Baker, Ziebart International Başkanlığı’na terfi etti. Bay Baker, ABD operasyonlarının liderliğini de üstlendi.

2012-2013

Ziebart, pazardaki en iyi kaput koruma filmini Z-Shield® adıyla üretti. Kaput (Boya Koruma) Filminin laboratuvar ve saha testleri son derece başarılı sonuçlara ulaştı. Z-Shield® poliüretan bazlı boya koruma filminde halen dünya lideridir.

2013

Ziebart müşteri odaklı programında, pas önleme sisteminden sonra ki devrim niteliğinde ki ürünü Z-Shield® Boya Koruma Filminin üretimine başladı.

2014

Ziebart 1970’den beri üzerinde çalışarak, geliştirdiği Z-Shield® Pro ile sektördeki en önemli buluşu yapmış oldu. Araçları taş vuruklarına, hafif sürtme darbelerine, çiziklere, kuş pisliği ve reçine izlerine karşı kesin koruma sağlayan Z-Shield® Pro Boya Koruma Filmi ısı ile kendi kendini onarma teknolojisine sahiptir.

2016

Şirket kâr amacı gütmeyen, Pediatrik Kanser Araştırma Teşkilatı olan Journey4ACure (J4AC) ‘a yatırım yaptı. Ziebart, Nano Ceramic Performanslı ( NPC ) Araç kaplama ve cam filminde iki yeni ürün tanıttı Ziebart, Bangkok’a distribütörlük verdi.

2019

Ziebart Mısır, Kâhire’nin Heliopolis ve Alexandria şehirlerinde faaliyete girdi.